IV Niedziela Wielkanocna, rok C.

1. W dniach 11-12.05.2019r. z racji niedzieli powołań będziemy gościć w naszej parafii kleryka  z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, który będzie głosił Słowo Boże i po Msza świętych, będzie zbierał ofiary na rzecz Seminarium.
  2. Nabożeństwa majowe w naszej parafii po Mszach świętych wieczornych od poniedziałku do piątku, będzie wystawiony Najświętszy Sakrament oraz śpiewana Litania Loretańska do MB, z krótkim rozważaniem Maryjnym.
  3. Próby dzieci pierwszo-komunijnych:

–  poniedziałek (13.05.) godz. 1845,

– środa (15.05.) godz. 1900 .

1. Sprzątanie Kościoła przed I Komunią świętą:

– w czwartek (16.05.) strażacy  godz. 1900,

– w piątek (17.05.) rodzice klas II godz. 1900 będzie to zarazem pierwsze spotkanie zapisujące do I Komunii świętej na przyszły rok, obecność rodziców obowiązkowa.

1. Msze święte w przyszłą w niedzielę (19.05.): 830; 1030 – bez kazania oraz 1130 I Komunia Święta.
  2. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne przed wieczorną Eucharystią od godz. 1700.
  3. W sobotę (18.05.) nastąpi początek peregrynacji kopii cudownego obrazu NMP Częstochowskiej w naszej archidiecezji. Do udziału w tej uroczystości są zaproszone wszystkie parafie naszej archidiecezji. Dlatego organizujemy jako parafa wyjazd do Poznania, proszę o zapisywanie się w zakrystii oraz biurze parafialnym, koszty transportu pokrywa parafia.
  4. Serdecznie dziękuję dzieciom i młodzieży za udział w rekolekcjach szkolnych, przygotowujących do peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej. Prace wykonane podczas rekolekcji zostaną ocenione i wystawione w Kościele, natomiast wykonane plakaty posłużą jako informacja odnośnie programu peregrynacji.
  5. Serdeczne podziękowania za posprzątanie Kościoła i ofiary na kwiaty. Następne sprzątanie Kościoła 26.05. w sobotę, sprzątają mieszkańcy Dalabuszek Górnych.
  6. Dzieci, które w zeszłym roku przeżywały swoją Pierwszą Komunię Świętą zapraszam na rocznicową Mszę św. w przyszły poniedziałek (20.05.) – będzie ona połączona z tzw. białym tygodniem.
  7. Nabożeństwa majowe przy Krzyżach w naszej parafii:

– w poniedziałek (13.05.) Ostrowo – godz. 1930  – u  państwa Radołów

– we wtorek (14.05.)  Małachowo – godz. 1930