XXVIII Niedziela Zwykła, rok C

1. Dzisiaj składka remontowa przed Kościołem. Za wszelkie ofiary oraz daninę diecezjalna serdeczne Bóg zapłać.
  2. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po wieczornych Mszach świętych (poza wtorkiem, środą oraz czwartkiem).
  3. W poniedziałek (14.10.) przypada Dzień Edukacji Narodowej, z tej racji Dyrektorowi, Nauczycielom, Pani Katechetce i Pracownikom administracyjnym naszej Szkoły składam serdeczne życzenia, tak aby szkoła była zawsze miejscem wychowania, zrozumienia oraz przekazywania nie tylko humanistycznych wartości ale także kształtowania właściwych postaw, szacunku oraz zrozumienia norm chrześcijańskich, za wstawiennictwem błog. Edmunda Bojanowskiego, patrona Szkoły.
  4. W piątek (18.10.) przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Pracowników Służby Zdrowia. W tym dniu szczególnie modlimy się za wszystkich, którzy świadczą pomoc medyczną o siły, wrażliwość i zrozumienie w cierpieniu.
  5. W sobotę (19.10.) dodatkowa Msza święta o godz. 1200 – Msza  święta pielgrzymów ze Swarzędza, odwiedzających naszą parafię.
  6. Dziękuję za posprzątanie Kościoła.  Za dwa tygodnie (26.10.) następne sprzątanie.
  7. W dniach 19-20.10. – sobota- niedziela (za tydzień) odbędzie się statystyczne liczenie wiernych w parafii.
  8. Różaniec święty od poniedziałku do soboty o godz. 1730 . Przypominam ministrantom o nabożeństwach różańcowych.
  9. Różaniec dla dzieci we wtorek (15.10.) o godz. 1700 oraz w czwartek (17.10.) o godz. 1700. Bardzo serdecznie dziękuję za dotychczasową frekwencję.
  10. Wzorem ubiegłego roku będzie organizowana zabawa andrzejkowa – termin zabawy to 23.11.2019r. (sobota), koszt jak w ubiegłym roku 200 złotych od pary. Wszelkie informacje odnośnie sprzedaży biletów w następnym tygodniu. W następnym tygodniu spotkanie wszystkich chętnych w przygotowaniu zabawy, tak jak to było wzorem ubiegłego roku.
  11. W zakrystii można zapisywać się na płytę DVD jako pamiątkę z peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej w naszej parafii, wykonaną przez pana L. Gorwę – nagranie obejmuje wszystkie wydarzenia od powitania do zakończenia oraz zdjęcia, koszt 40 złotych. Zapraszam do zapisów (do tej pory zapisało się 11 osób).

(-) ks. prob. Dawid Szymański