Niedziela Palmowa, rok C.

1. Sprzątanie Kościoła nastąpi wyjątkowo w Wielki Czwartek (18.04), sprzątają  mieszkańcy: Dalabuszek: godzina sprzątania do ustalenia.
  2. Dziękuję za liczny udział na Drodze Krzyżowej, za przygotowanie stacji, za obsługę Straży Pożarnej z Tworzymirek, z Kunowa i z Małachowa (wóź strażacki).
  3. W poniedziałek (15.04.) o godz. 1030  zbiórka ministrantów w Kościele, obecność obowiązkowa. W poniedziałek wieczorem po Mszy św. – godz. 1830 spotkanie zaangażowanych w przygotowanie świąt wielkanocnych   (strażacy, szafarze, ministranci- prezesi, sołtysi, służba kościelna, nadzelatorka Żywego Różańca).
  4. Dziękuję za składaną Daninę Diecezjalną (koperty dostępne w kruchcie Koscioła). W kruchcie Kościoła zostały wyłożone książeczki informujące jak przeżyć liturgię Triduum Sacrum – do zabrania bezpłatnie.
  5. W Wielki Czwartek (18.04.) ministranci naszej parafii przeżywać będą swoje święto – odnowienie oraz złożenie przyrzeczeń jako ministranta i kandydata. Uroczyste ślubowanie będzie miało miejsce podczas Eucharystii, na którą serdecznie zapraszam Rodziców i Krewnych Ministrantów i Kandydatów.
  6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składamy indywidualnie do skarbony przy wejściu do Kościoła ( tam gdzie prośby i podziękowania na nowennę), ofiary z poszczególnych Róż różańcowych zbierają zelatorzy i dostarczają osobiście. Za złożone ofiary Serdeczne Bóg Zapłać.
  7. Podczas Triduum Sacrum – od Wielkiego Czwartku, poprzez wszystkie święta, ofiary zbierane podczas liturgii zostaną przeznaczone za zakup rzutnika multimedialnego w Kosciele.
  8. Przypominam o uczestnictwie w wydarzeniach Triduum Sacrum – ( Wielki Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela Zmartwychwstania) młodzieży kandydatom do sakramentu bierzmowania oraz dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
  9. Zbiórka ministrantów – Wielki Piątek (19.04.) godz. 17.15 oraz po zakończonej liturgii.
  10. Msze święte w Wielkim Tygodniu:
  11. Wielki Poniedziałek 18:00,
  12. Wielki Wtorek 18:00
  13. Wielka Środa 9:00 wraz z Nowenną do MBNP ze względu na spowiedź u O.O Filipinów na Świętej Górze,
  14. Wielki Czwartek 18:00 –– Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej,
  15. Wielki Piąteko godz. 15:00 Droga Krzyżowa w Kościele; 18:00 Nabożeństwo Adoracji Krzyża – obowiązuje post ścisły. Na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja. Od godz. 20:00 do 21:00 okazja do sakramentu pokuty i pojednania,
  16. Wielka Sobota– dzień adoracji przy grobie Pańskim – zalecany post. Straż honorową będą pełnić: strażacy, ministranci, młodzież i dzieci.
  17. święcenie potraw wielkanocnych:
  • Kościół – Kunowo – godz. 12:00 oraz 13:00
  • Ostrowo – godz. 13:30
  • Małachowo – godz. 14:00
  • Tworzymirki – godz. 14.30
  • Szczodrochowo – godz. 14.45
  • Dalabuszki – godz. 15:00
  1. O godz. 20:00 początek uroczystości wielkanocnych, Msza św. wigilii Paschalnej zakończona procesją rezurekcyjną. Przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  2. Wielkanoc – Niedziela Zmartwychwstania –Msze św. o godz. 7:00 z procesją Eucharystyczną oraz 10:30.
  3. Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. 8:30 oraz 10:30.
  4. Adoracja Najświętszego sakramentu w Wielką Sobotę:
  • 8:00 – Kunowo ul. Lipowa, Zielona, Polna, Szkolna, Kościańska
  • 9:00 – Szczorochowo
  • 10:00 – Małachowo – numery nieparzyste
  • 11:00 – Małachowo – numery parzyste
  • 12:00 – Dalabuszki
  • 13:00 – Kunowo – ul. Gostyńska
  • 14:00 – Ostrowo
  • 15:00 – Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej oraz młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania
  • 16:00 – Tworzymirki
  • 17:00 – Kunowo – ul. Spacerowa, Kwiatowa, Wąska
  • 19:00 – Mężczyźni oraz Róża Męska
  • Do poszczególnych godzin adoracji zostają dopisane  poszczególne róże różańcowe wg osobnego planu.

Wg osobnych planów adorują: strażacy, ministranci.

Niesienie baldachimu – OSP Małachowo  – sobota godz. 20:00; OSP Kunowo – niedziela  godz. 7:00.

(-) ks. prob. Dawid Szymański