Archiwum ogłoszeń

Ogłoszenia duszpasterskie

XIX Niedziela, rok C

Parafia św. Andrzeja Apostoła w Kunowie

dekanat gostyński, archidiecezja poznańska

 1. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu po wieczornych Mszach świętych.

 2. Za tydzień Kośćiół sprzątają: Bogumiła Twardowska, Joanna Nowak, Mirosława Lester, Bernadeta Borowska, Lucyna Skopińska.

 3. Msze święte dożynkowe w naszej parafii:

  – piątek (12.08.) – Tworzymirki – godz. 19:00

  – sobota (13.08.) – Ostrowo – godz. 19:00

  – sobota (27.08.) – Małachowo – godz. 18:00

  – radnych proszę o odebranie sprzetów liturgicznch na Msze święte, kielich patena, komunikanty, bielizna kielichowa, korporał, mszał, lekcjonarz, świece. Na placu szykujemy ołtarz z białym obrusem. Ministrantów z poszczeglnych wiosek proszę o obsługę liturgiczną.

 4. Parafialne dożynki będą miały miejsce w niedzielę (28.08.) o godz. 10:30. Tradycyjnie poszczególne wioski jako dar ofiarny złożą wieńce żniwne.

 5. W środę (10.08.) przypada uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Na prośbę ks. proboszcza z Dolska szczególnie zapraszam na Mszę świętą o godz. 12:00. Podczas tej Mszy świętej w sposób szczególny będę modlił się za moich parafian. Z racji zapowiadanych upałów udamy się ze względów bezpieczeństwa indywidualnie do Dolska. W związku ze zmianą formuły odpustu w Dolsku nie będzie to zatem piesza pielgrzymka.

 6. W piątek (12.08.) nie ma Mszy świętej wieczornej, jest Msza święta o godz. 19:00 w Tworzymirkach.

 7. W sobotę (13.08.) przypada Nabożeństwo fatimskie, różaniec święty o godz. 20:00, następnie Msza święta o godz. 20:30. Rozważania różańcowe i niesienie figury przypada na III Różę pw. św. Stanisława Bpa, Róża Matek z Kunowa i Dalabuszek.

 8. W poniedziałek (15.08.) serdecznie zapraszam na odpust Wniebowzięcia NMP oraz Dożynki Powiatu Gostyńskiego do Bazyliki Świętogórskiej w Gostyniu. Suma odpustowa odbędzię się o godz. 12:00, której będzie przewodniczył bp Aleksander Jazłowiecki, biskup pomocniczy diecezji kijowsko- żytomierskiej.

(-) ks. prob. Dawid Szymański

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela, rok C

Parafia św. Andrzeja Apostoła w Kunowie

dekanat gostyński, archidiecezja poznańska

 1. Dziękuję za posprzątanie Kościoła oraz kwiaty następującym osobom: Darii Woźniak, Renacie Haremza, Sylwii Haremza, Agnieszce Klupczyńskiej, Małgorzacie Zagrajek. Następne sprzątanie za dwa tygodnie, Kościół sprzątają: Bogumiła Twardowska, Joanna Nowak, Mirosława Lester, Bernadeta Borowska, Lucyna Skopińska.

 2. Dziś przed Kościołem (30/31.07.) zbiórka na rzecz Caritas Parafialnej.

 3. W poniedziałek (1.08.) przypada odpust Porcjunkuli od godz. 12:00 do dnia następnego do godz. 24:00 za nawiedzenie Kościoła parafialnego i odmówienie modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Warunek: trzeba być w stanie łaski uświęcającej, opust można ofiarować za siebie albo za zmarłego.

 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca (5.08.) spowiedź święta od godz. 17:00, adortacja Najświętszego Sakramentu oraz Litania do NSPJ i akt wynagradzający, następnie Msza święta.

 5. W sobotę (6.08.) przypada I sobota miesiąca, nabożeństwo I sobót o godz. 17:00, różaniec wraz z rozważaniami oraz Msza święta o godz. 18:00.

 6. W miesiącu sierpniu nie ma objazdu chorych.

 7. Zmarła śp. Helena Owsiana, mieszkanka Tworzymirek, któej pogrzeb odbędzię się w Poznaniu 1.08.2022r. Wieczny odpoczynek…

(-) ks. prob. Dawid Szymański

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Parafia p.w. św. Andrzeja Apostoła w Kunowie

XIV niedziela zwykła, rok C

 

 1. Serdeczne podziękowania Wszystkim Drogim Parafianom za udział w wizytacji kanonicznej w naszej parafii, za modlitwę na cmentarzu, Eucharystię w Kościele, spotkania z grupami i radnymi. Dziękuję dzieciom, młodzieży, ministrantom. Serdeczne podziękowania paniom piekącym placki oraz chleb a także restauracji Kunowianka za przygotowanie posiłków. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i życzliwości wizytacja przebiegła pomyślnie.
 2. We wtorek (5.07.) Msza święta wyjątkowo o godz. 19:00 z uwagi na przybywającą do naszej parafii ogólnopolską pielgrzymkę motocyklistów. Pielgrzymi wraz ze swoim księdzem opiekunem wezmą udział we Mszy świętej o godz. 19:00. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 3. W środę (6.07.) Nowenna do MBNP oraz Litania do św. Józefa o godz. 18:00 wraz z Mszą świętą, zachęcam do wspólnej modlitwy.
 4. W piątek (8.07.) przypada II piątek miesiąca, z tej racji Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00.
 5. Serdeczne podziękowania za ofiarę na kwiaty i posprzątanie Kościoła, następującym osobom: Poświatowska, Górna, Karolczak oraz Walczak, za dwa tygodnie (16.07.) Kościół sprzątają: Danuta Piec, Róża Szczerbal, Sylwia Jakubiak, Mirosława Dziubałka, Wioleta Radoła.
 6. Zmarła nasza parafianka, pochodząca z Małachowa + Franciszka Ciszewicz, której pogrzeb odbył się w czwartek (30.06.). Wieczny odpoczynek…